Listopad 2015

Proč bych si vybrala znova Indii?!

2. listopadu 2015 v 17:52 | Adel
-je tu moře, nejsem tedy zrovna u něho, protože jsem ve středu v jižní Indii, ale pořád to nemám k moři daleko
-teplo, kdykoli, kdekoli
-lidi, prostě bezva lidi, žádné pomluvy, předsudky, všichni jsou zde moc přátelští a milý... toto je jedna z věcí, proč se mi tu opravdu hodně líbí
-spousta festivalů, svateb, slavností, meetingů, zábavy atd.
-všechno levné, některé věci jsou až směšně levné :D (př. sušenky 2Kč, ananas 10Kč,...)
-angličtina, všude se zde domluvíte anglicky, ve škole se anglicky i vyučuje a je povinností každého anglicky hovořit
-poznání úplně jiné kultury a mentality lidí než je ta západní


3.měsíc v Indii

2. listopadu 2015 v 17:17 | Adel
Za 3 dny to budou 3měsíce, co jsem v Indii. Svého rozhodnutí, jet do Indie na rok jako výměný student rotary, rozhodně nelituji. Čas tu ubíhá neuvěřitelně rychle. Každý měsíc, někdy i několikrát do měsíce, je zde nějaká slavnost, festival. Slaví se, hory jídla, ohňostroje, tanec, hudba, spousta selfie a hromada dalšího. Byla jsem už na 5ti Indických svatbách a to jsem nešla na všechny, na které jsem byla pozvaná. Skvělých rotary meetingů už si ani nepomatuji, kolik bylo. Ale zvláště ráda si vzpomínám na jeden, kdy jsme měli takový menší meeting v cukrárně a každý měl minimálně 2dorty. xD V Indii se tedy rozhodně nudit nebudete.
Dne 15.listopadu pojedeme na výlet po celé jižní Indii. Výlet je na tři týdny. Poletíme letadlem,pojedeme autobusem, ale i indický vlak poznáme. Už se nemohu dočkat. Budeme dohromady 3distrikty z Indie. Takže spousta nových lidí z jiných koutů světa.

Foto z jedné oslavy. Byla to oslava dvou narozených dětí. Abych řekla pravdu, tak nic víc nevím. Jo, takhle to dopadá, když chodíte z oslavy na oslavu, už prostě ani netušíte, čí je to oslava.

Fotky z 3denního kurzu yogy.


Rotary párty, kde jsme měli možnost si zajezdit.


Se spolužačkami ve škole.


Jeden z festivalů je třeba Diwali, kdy se lidé navštěvují mezi sebou doma a předávají si sladkosti. Několik dní v kuse se každou noc dělá ohňostroj a já jsem při tom měla pocit, že je to jako naše Vánoce a Nový rok dohromady.