Co mě tu občas přivádí k šílenství

29. září 2015 v 15:15
Jedna z věcí, které se mi tu opravdu nelíbí, je neustálé čekání. Indové nikdy nedodržují čas, který si stanoví. Zatím pokaždé, když jsme někam jeli jsme měli několikahodinové zpoždění. Příklad: jeli jsme do státu Kerala. Bylo mi řečeno, že mám být v 10:30 připravená, že v 10:30h. ráno vyjedeme. V 10:30 ráno jsem byla připravená. Nikdo nikde. Všichni ještě spali. V 10:50 vstala host matka a začala si balit věci. Poté jsem ale zjistila, že si ještě nebalí, nýbrž si teprve žehlí své oblečení. Vzala jsem si knihu a začala si číst. Host otec kamsi odjel a dlouho se nevracel. Po hodině čtení jsem se zeptala host matky, kdy tedy vyjedeme, řekla mi, že host taťka přijede určitě co nejdříve. Ve 12:30 jsme zavolali host taťkovi, kdy teda vyjedeme, řekl, že za 10min. je doma a pojedeme. Když se vám řekne deset minut, tak fajn, to není moc dlouho, klidně ještě v klidu čekáte. Po hodině čekání už toho ale máte docela dost. Čtení už vás nebaví, nic jiného jste dosud nezačali, protože čekáte, že každou chvíli přijede host otec a už se konečně pojede. Šla jsem tedy cvičit, protože jsem se už začala docela nudit. Nakonec jsme vyjeli ve 14h. odpoledne.
Čekání po škole. - Každý den po škole musím čekat na host otce či matku, kdy mě autem vyzvednou. Po škole musím čekat venku před branou. Nikdy nevím, kdo mě z nich dvou vyzvedne, protože ani oni sami to neví. Denně tedy takhle čekám před školou s těžkou taškou na zádech přibližně 30 a více minut. Občas čekám i skoro hodinu. Jen vyjímečně se stane, že mě vyzvednou už třeba "jen" za 20min. Ptala jsem se, jestli mohu jezdit na kole - nemohu. Jestli mohu chodit pěšky, protože škola je od domu, kde bydlím opravdu blízko. - nemohu. Jestli mohu jezdit autobusem - nemohu. Do školy si nesmím nosit ani mobil, takže jim nemohu zavolat. Všecky spolužačky většinou už po několika minutách odejdou a já tam zůstávám sama.

Skoro každý den se navíc musíme stavit u otce v práci a tam musím opět čekat. Občas je to hodina, občas také více. Nemám tam vůbec co dělat. Dost se tam nudím. Není tam ani co k vidění, jen pár nábytku, který už znám nazpaměť. Musím jen sedět v autě či v jeho práci a čekat. Nedovolí mi nikam se jít projít. - A to je další věc. Nemohu nikam chodit. Ani s kamarádem, ani s kamarádkou. Musí nás být prý minimálně 6, což je opravdu obtížné sehnat tolik lidí. Vždycky nakonec někdo nemůže, takže se nikam nejde. Když jsem požádala rodiče, jestli se nemůžeme jít někam projít, tak řekli jo, pojedeme autem. Poprosila jsem, jestli nemůžeme jít pěšky, protože já toto město vlastně ani neznám. Chtěla bych toho tu vidět více, protože vždy jen všude jezdíme autem. Chtěli jet autobusem…nakonec po několikaminutovém prošení svolili a šli jsme se projít na pár minut jen do jednoho kostela a zpět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 29. září 2015 v 15:31 | Reagovat

Indové se s časem moc nepárají no :D Já jsem od jednoho cestovatele slyšela historku, kdy se na (menším) nádraží ptal, kdy přijede vlak a dozvěděl se, že buď dnes nebo zítra :)))

2 domča domča | 29. září 2015 v 23:36 | Reagovat

hezky adelko, jen tak dál :)

3 omg omg | 29. září 2015 v 23:46 | Reagovat

Pekny. Ale zmen si vzhled blogu. Neda se na to koukat. Formatovani fotek des bes. Jedna je velka,  jedna mala, prevracena. Hodne to odpuzuje. Smajliky... Hnus. Hlavne v nadpisu. V nadpisu VZDY prvni pocatecni pismeno velké. Cumi na tebe jen pritoze si bila.  Ne protoze si hezka.  Mam se zeptat, zda te naucili dojit zvirata?

4 Kubo2 Kubo2 | E-mail | Web | 19. října 2015 v 17:52 | Reagovat

Hmm, ono to nie je až tak zlé, moja host rodina je napríklad dosť precízna. Raz sa povie, že v istý čas odchádzame, a väčšinou nikdy nemeškáme viac ako desať minút. Adél bohužiaľ schytala na prvých niekoľko mesiacov host rodinu, o ktorej sa všeobecne vie, že takmer všade chodia veľmi neskoro.

5 Adel Adel | Web | 21. října 2015 v 8:43 | Reagovat

Ano, pravda, neměla jsem moc času na blogu pracovat, protože tu nic nestíhám. Nemám moc času na úpravu blogu. No rozhodně se tu nenudím. :-D

6 Adel Adel | Web | 21. října 2015 v 9:04 | Reagovat

[1]: jé, tak to muselo pro něj musela být vážně skvělá zpráva :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama